Russian (CIS)Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
иностранный язык с легкостью PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Tuesday, 27 September 2011 13:50
There are no translations available.

Перш ніж почати вивчати будь-яку іноземну мову спитай себе:

  • чому хочеш вивчити іноземну мову, що схиляє тебе до цього?
  • як вивчати?

Відповідь на перше запитання допоможе правильно обрати методику вивчення, і частково відповідає на друге питання. Що сильніша мотивація, тим легше буде вивчати мову. Свою мету вивчення умовно розділи на чотири категорії:

  1. Подорож, у цьому випадку мова необхідна для вирішення простих буденних проблем і питань, які виникають під час подорожі: в аеропорту, у разі знайомства, в готелі тощо;
  2. використання мови як інструменту отримання і передачі інформації в ділових сферах, іншими словами, звичайне спілкування;
  3. використання мови як професії;
  4. вивчення мови, щоб краще розуміти літературу і культуру іншого народу.

 

Як бачимо, в людей першої категорії немає потреби у досконалому вивченні.
Людям другої категорії доведеться серйозніше і довше займатися навчанням.

 

У третьому випадку потрібно докладніше вивчати різні аспекти мови і її функції у суспільстві, літературі і різних сферах професійної діяльності.

Для четвертої категорії - вивчення мови буде нескінченним і єдиною мотивацією є любов, що спонукає учнів осягнути усі тонкощі і красу мови як предмета мистецтва і засобу передачі найвищих почуттів людини.

Визначено чотири основні методики вивчення мови:

  • самостійна робота;
  • курси;
  • приватні уроки;
  • вищі навчальні заклади.

Для учнів першої категорії підходять перший, другий і третій способи навчання. У разі вибору самостійної роботи необхідно звернути увагу на таке: підібрана література має містити елементарні граматичні правила і приклади та супроводжуватися аудіо- й відеоматеріалами. Автор книги повинен мати вищу освіту й досвід роботи 10-15 років.

Займатися потрібно щодня, як мінімум два рази по 45 хвилин (вранці - перед заняттями і вечері між 18.00 і 20.00 годинами). Курс навчання має бути не меншим, ніж три місяці.

Якщо ви обирали курси, то спочатку переконайтеся в тому, що викладачі мають педагогічний досвід і можливість викладати мову з використанням усієї сучасної технології.

Людям, яким потрібно використання мови як інструмента отримання і передачі інформації (2 категорія), рекомендуємо обрати другий і третій способи навчання (курси або репетиторство) та звертати увагу на вищезазначені вимоги до викладача.

Для людей третьої категорії - професійного навчання - рекомендуються тільки вищі навчальні заклади. При виборі ВНЗ головне - звернути увагу на тривалість діяльності закладу, викладацький склад і технологічні можливості.

Для учнів четвертої категорії рекомендується закінчити ВНЗ і ознайомитися з мовою у тій країні, мову якої вони вивчають.

Пам"ятайте, необхідно розвивати здібності в п"яти напрямах - читання, правопис, вимова, інтонація та слух, щоб правильно розуміти самому і щоб правильно розуміли тебе.

Тому так необхідно використовувати нові технології для розвитку цих здібностей. Наприклад, аудіокниги можуть розвивати слух і вимову у більшому обсязі. А інтерактивні вправи на комп"ютері можуть закріпляти знання з граматики і навики правопису.

Художні фільми на відео з субтитрами допоможуть розвивати швидкість розуміння і досягнення автоматизму у використанні словникового запасу.

Не можна забувати, що для успіху в будь-якій діяльності необхідні бажання, терпіння і постійна практика.

 


Автор:
Др. Ш. Диндар
Опубликовано:
07/24/2006 - 12:35
Источник:
gotostudy.com.ua

 

Last Updated on Sunday, 09 September 2012 20:50
 

Who is online

We have 13 guests online